Beroemde Elzas wijnen: Riesling en Crémant
1.Maison Joseph Cattin in Voegtlinshoffen
Een wijnhuis met een rijke historie. In de 17e eeuw besloot François Cattin om, naast zijn werk als bouwvakker, wijn te gaan maken. Nu, zo’n 11 generaties verder, is het wijnhuis nog steeds in handen van de familie Cattin. Met nog steeds goede wijn, maar ook andere leuke extra’s. Zo kun je de bovenverdieping afhuren voor je droomhuwelijk of een mooie borrel. Beneden kun je wijn proeven en kopen. En het allerleukste: je kunt een rondleiding krijgen over de wijngaard op een Segway. Ook al zie ik eruit als een Willempie, ik vind dit geweldig! We crossen over de wijngaard, maar ook door dorpjes in de buurt. Om af te ronden met een wijnproeverij uiteraard. Zeker proeven hier: de Crémant. Grote verrassing vond ik hun pinot noir. Hoewel ze in de Elzas niet bekend staan om hun rode wijn, deze is fantastisch!


2.Maison Zeyssolff in Gertwiller
Met het hele gezin naar een wijnhuis, dat lijkt misschien gek. Maar naar Zeyssolff kun je je kinderen gerust meenemen. Sinds Yvan Zeyssolff hier aan het roer staat, kun je hier voor veel meer terecht dan alleen (uitstekende!) wijn. Onder het familiehuis opende hij een winkel “Au Péché Vigneron”, waar je naast wijn ook allerlei andere luxe etenswaren kunt kopen. Je bent hier ook welkom voor een high tea. Kinderen kunnen hier toch een beetje ‘proeven’ van de wijn. In het kinderhoekje leren ze met allerlei proefjes hoe wijn wordt gemaakt. Ga je hier wijn proeven? Dan kun je ook genieten van heerlijke hapjes. Worst en kaas uit de Elzas, augurkjes en meer. Zalig! Ik drink er een fantastische Riesling en neem een kijkje in de werkplaats waar de wijn wordt gebotteld. En ja hoor, ook hier gaat de wijn in de flûte d’Alsace.


3. Vincent Goessel in Dorlisheim
Een wijnmaker van een heel andere orde dan de voorgaande twee. In het piepkleine dorpje Dorlisheim wordt de wijn hier geschonken in een ultramodern gebouw. De wijn smaakt er overigens niet minder om. En ook hier kun je het proeven van wijn weer combineren met een leuke activiteit. Ik maak een fietstocht op een elektrische fiets. De route is eenvoudig te volgen, op de fiets krijg je een kaarthouder waarop de route stap voor stap is uitgestippeld. In het mandje van de fiets een koelbox met alles voor een superpicknick onderweg. Een kleedje, broodjes, fruit, salade en natuurlijk een fles wijn. Ook het serviesgoed is geregeld. De weergoden werken ook nog eens mee, dus ik zit heerlijk te genieten in het zonnetje.



Zeer interessant.
Ikzelf ben geen wijnliefhebber.
Xoxo