Na een drukke dag op kantoor en onderweg plof ik moe maar voldaan op de bank. Netflix time! Ik installeer me met mijn MacBook op schoot en ben klaar voor een avondje chillen. Dan komt Mia binnen. Ze bekijkt me van top tot teen en zoomt in op mijn neus: Wat heb jij nou voor bril op?!
“Deze? Dat is mijn nieuwe leesbril. Vind je hem niet mooi?”
“Leesbril?! Je lijkt wel een uil!”
Voordat ik verder ga: dit onderwerp is natuurlijk meer een moederperikel dan een puberperikel 😉
Oehoe, moeders aan de leesbril
Ja hoor, ik heb er eentje! Er is geen ontkomen meer aan, als je ergens rond de 40 bent. Een draad door een oog van de naald krijgen zonder vergrotende glazen ging al tijden niet meer (niet dat ik dat zo vaak doe overigens hoor). Ook het lezen in bed ging steeds moeizamer en zorgde voor uitgerekte armspieren. En wil ik foutloos kunnen blijven whatsappen, dan zal ik toch echt vaker naar de leesbril moeten gaan grijpen.
Een leuke leesbril vinden, maar waar dan?
Ik neem eens polshoogte bij wat leeftijdsgenoten. Er wordt nogal besmuikt gedaan over het dragen van leesbrillen.
“Als je er eenmaal aan gaat geloven, dan kan je noooooit meer zonder. Bovendien, zo’n bril maakt echt stukken ouder.”
“En door je telefoon krampachtig 2 meter van je gezicht te houden om de tekst goed te kunnen lezen, daardoor blijf je jong lijken?”
“Je kunt ook gewoon doen alsof je het wel kunt lezen?”
“Eh ja, daar ben ik inmiddels redelijk ervaren in…”
Eerlijk gezegd draag ik liever helemaal geen bril. Maar zowel mijn plus als mijn min lijken erger te worden. Voorlopig ga ik het oplossen met een goedkope +1 leesbril van de drogist of zoiets dergelijks.
Ik struin rond bij HEMA, kruidvat en Flying Tigers. Natuurlijk redelijk incognito want ik ben er nog niet klaar voor dat Jan en Alleman mij aan de slag zien met het aanschaffen van een bril voor ouderen 40plussers.
“Mam, zet hem af!”
Mia vind de bril uiteraard superbeschamend. En voor een keer ben ik het helemaal met haar eens. Maar toch is zo een ding hartstikke handig. Nu kan ik tenminste weer het gepriegel van mijn eigen to-do lijstjes ontcijferen. Ook handig: het lezen van Mia’s rapport! Hoewel, sommige documenten kun je maar beter zonder leesbril lezen…
En zie hier, mevrouw de uil:
Ik ben even benieuwd:
- Heb jij al een leesbril?
- Doe je er “ingewikkeld” over?
- Waar kun je nu echt leuke leesbrillen kopen?
Ook ik ben aan de leesbril. Op zich vind ik het zelf niet zo erg, ik ben er snel aan gewend geraakt. Wel heb ik meteen een leeszonnebril erbij genomen. Super fijn!
Ja, sinds een jaar of 3 nu en ik ben 52. Maar omdat ik al jaaaaaren gewoon een bril draag heb ik er geen last van. Multifocale glazen dus nu. Handig hoor.
Ik zit er ook aan. En dat met lenzen zucht. Dit sinds n jaa of 2r. Mijn ooglensspecialust heeft me uitgelegd dat t komt omdat je ogen uitdrigen. Gek genoeg als ik mijn lenzen uit heb kan ik gewoon normaal lezen. Vriendlief moet er ook aan geliven.
Niet alleen lezen is n ramp maar ook draad door n naald doen. I zie dat gatje niet eens meer. Dramatisch
Ik draag altijd een bril omdat ik zonder alleen gekleurde vlekken zie. Lezen gaat gelukkig nog prima met bril. Ik vind hem je juist goed staan! Misschien ook een klein beetje omdat het montuur op die van mijn bril lijkt…. 😉
Hahahahhaha te grappig! Ik ben 40 en wilde als klein kind al een bril, gewoon gaaf. Helaas ben ik er ook nu nog niet aan toe.. ik vind hem jou trouwens echt leuk staan! Ik heb wel eens overwogen om er een te nemen met gewoon glas er in maar ik weet dan natuurlijk wel weer wat ik mooi vind en hij was duur. Mevrouw van de winkel gaf toen aan dat ze hem met minimale sterkte kon doen dan zou ik een deel vergoed krijgen maar dat zag ik toch niet zo zitten..
Ik heb al sinds m’n jeugd een bril en sinds enkele jaren zit daar dus ’n leesgedeelte in. Wel gemakkelijk, heb hem dus altijd bij de hand.
Dat krijg je zo rond je 40e helaas cadeau….
Ik heb een goede computer /leesbril gekocht bij een opticien maar dat doe ik niet meer ik koop steeds een verzameling bij de hema. 1 op het werk en een op elke verdieping hier
Staat je prima! Ben ook 40+ en mijn hele familie draagt al jaren een bril maar gelukkig hoef Ik er niet aan te geloven voorlopig ( volgens de oogarts nog minstens 10 jaar, té goede oogjes) Zou er een fulltime job aan hebben om t ding elke keer te zoeken
De mijne heb ik gekocht bij V&D. Dus… 😉
Hahaha!! Zo herkenbaar, ik moet er ook maar eens aan gaan geloven.